Image is not available
انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور | نماینده رسمی انستیتو ایزایران
قویترین | اولین | معتبرترین
مرکز آموزش تعمیرات و نصب تخصصی بردهای الکترونیکی و ماشینهای اداری در ایران
Image is not available
آموزش تعمیرات دوربین دیجیتال
Image is not available
آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو
Image is not available
آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی
Image is not available
آموزش تعمیرات ماشینهای اداری
previous arrow
next arrow
Slider

کروم‌ بوک‌های گوگل طی سه ماهه‌ سوم سال ۲۰۱۴ میلادی، فروش آی پدهای اپل را در حوزه‌ آموزش پشت سر گذاشت.در فصل سوم گوگل موفق به فروش ۷۱۵٫۰۰۰ کروم‌ بوک شد، در حالی که تنها ۷۰۲٫۰۰۰ آیپد در حوزه‌ آموزش فروخته شده است.
بنابرگزارش منتشرشده توسط IDC پیرامون جزئیات خرید‌های صورت گرفته شده توسط نهادهای آموزشی، کروم‌ بوک‌های گوگل، آی پد اپل را پشت سر گذاشته است. اطلاعات گزارش شده به دست روزنامه‌ انگلیسی فاین نشال تایمز نیز این را می گوید که در حال حاضر کروم‌ بوک‌ها بیش از یک چهارم بازار محصولات به فروش رفته در حوزه‌ی آموزش را به خود اختصاص داده‌اند.دلیل این رشد معلوم است. مهم‌ ترین دلیل فروش بیشتر کروم‌ بوک‌ها قیمت ۱۹۹ دلاری آن‌‌ها است، در حالی که مدل های قبلی آی پد‌ ایرکمپانی اپل با وجود کاهش قیمت، به قیمت ۳۷۹ دلار به فروش می‌رسد. علاوه بر قیمت کمتر کروم‌ بوک‌ها، وجود کیبورد سخت‌افزاری را نیزمی توان نام برد، در حالی که برای تهیه کی بورد فیزیکی برای آی پد ایر، باید هزینه‌ بیشتری بپردازیم. مدیریت و نگه‌ داری‌ کروم‌ بوک‌های کمپانی گوگل  در مقایسه با آی پد آسان‌ تر است.

 پایین‌ تربودن قیمت، وجود کیبورد فیزیکی و نیزجذابیت کمتر کروم بوک‌ها در مقایسه با آیپد را باید یکی از دلایل اصلی نام برد که منجر به فروش بیشتر این محصولات شده است. دپارتمان‌های IT در نهادهای آموزشی برای استفاده از گجت‌ها درحوضه آموزش، محدودیت‌هایی را در ابزار‌های خود اعمال می‌کنند. آیپد‌های اپل به دلیل داشتن جذابیت بیشتر، بیش از کروم‌ بوک‌ها مورد استقبال دانش‌آموزان قرار می‌گیرند. همین موضوع باعث شد تا قرارداد همکاری شرکت اپل با برخی از مدارس لس‌آنجلس ادامه پیدا نکند. از آن پس این مدارس ترکیبی از کروم‌ بوک‌ها و لپ‌ تاپ‌های ویندوزی را در اختیار دانش آموزان خود قرار دادند.

شرکت اپل در فروشگاه اپلیکیشن‌های خود بیش از ۷۵٫۰۰۰ اپلیکیشن در حوزه‌ی آموزش دارد که البته باید iTunes U را نیز به این مجموعه اضافه کرد. کمپانی گوگل جهت تقویت اهداف خود در این زمینه ، بخش جدیدی را با عنوان Play for Education راه‌اندازی کرده که به بیان بهتر نمایی اختصاصی برای نمایش اپلیکیشن‌های گوگل‌ پلی در حوزه‌ آموزش است. خریداران گجت‌ها در حوزه‌های مختلف، ابتدا قابلیت‌های نرم‌افزاری گجت مورد نظر خود را می سنجند و در مرحله‌ بعدی به سراغ سخت‌ افزار مورد استفاده در ابزار مورد نظر می‌روند. از این‌ رو افزایش ابزار‌های نرم‌ افزاری مورد استفاده توسط شرکت گوگل باعث استقبال از کروم‌ بوک‌ها شده است.