Image is not available
انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور | نماینده رسمی انستیتو ایزایران
قویترین | اولین | معتبرترین
مرکز آموزش تعمیرات و نصب تخصصی بردهای الکترونیکی و ماشینهای اداری در ایران
Image is not available
آموزش تعمیرات دوربین دیجیتال
Image is not available
آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو
Image is not available
آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی
Image is not available
آموزش تعمیرات ماشینهای اداری
previous arrow
next arrow
Slider

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که کمپانی‌های چینی‌ تا پایان سال جاری میلادی 40 درصد از بازار اسمارت فون دنیا را در دست می‌گیرند و پیش بینی شده که این رقم در سال 2016 به 50 درصد نیز برسد.
بر اساس بررسی‌های TrendForce تایوان، کمپانی‌های تولیدکننده گوشی هوشمند چینی تا انتهای سال 2014 میلادی با کسب 38.6 درصد از سهم بازار، 450 میلیون گوشی تولید خواهند کرد. این گزارش نشان می‌دهد که شرکت های چینی پس از ورود گسترده به بازارهای بین المللی در سال 2011 به شکل متوسط سالانه 50 درصد رشد را خواهند کرد.یکی از آنالیزورهای ترند فورس ,آلن چن می‌گوید که در سال 2015 این رشد به دلیل حذف سوب سیدها و اشباع بازار چین 17 درصد پایین خواهد آمد، هر چند سهم بیش از 40 درصدی سال آینده چینی‌ها در بازار گوشی‌های هوشمند حفظ می‌شود و حتی ممکن است در 2016 به بیش از 50 درصد نیز برسد.

شرکت های لنوو، هواوی و شیائومی همگی گام های اساسی را برای سال‌های آینده خود برمی دارند. رییس شیائومی حتی در پیش بینی خود را بزرگ‌ ترین تأمین کننده اسمارت فون دنیا در کمتر از 10 سال آینده معرفی کرده است.آمارها نشان از این است که هر کدام از کمپانی‌های نام برده شده با صادرات حدود 60 میلیون عدد گوشی هوشمند در سال 2014 بیش از قبل به شرکت های سامسونگ و اپل نزدیک خواهند شد.

گفته می‌شود که رقم صادراتی هر کدام از این شرکت‌ها در سال 2015 به 100 میلیون عدد خواهد رسید. چن پیش بینی کرده که کمپانی لنوو (صاحب کنونی موتورولا) و شیائومی موفقیت‌هایشان در کشور چین را در بازار بین المللی نیز تکرار خواهند کرد.در نشستی که مدیران ارشد سامسونگ با سرمایه گذاران خود داشته، در ادامه موفقیت شیائومی ابراز تردید کرده بودند. شیائومی نیز که قرار بود تا پایان امسال وارد بازارهای آمریکای جنوبی شوند، از این تصمیم منصرف شده و علت آن را تمرکز بیشتر در کشور چین و کشورهای حاشیه آن اعلام کرده است.شیائومی تمامی محصولاتش را به شکل آنلاین می‌فروشد و از این طریق هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات را به شدت کاهش می‌دهد. این شرکت در سال جاری میلادی توانست رقیب کره ای سامسونگ را از رتبه اول تأمین‌ کنندگان موبایل چین کنار بزند.محقق ترند فورس اگرچه بیش از 30 درصد از صادرات کمپانی‌ هواوی، ZTE و TLC را مربوط به خارج از کشور چین می‌داند، اما می گوید که بیشتر بازیگران این بازار همچنان به تمرکز در کشور چین ادامه می‌دهند. این کمپانی‌ها در نهایت به دنبال اشباع بازار چین و به قصد افزایش رشد، بازارهای هند و آمریکای لاتین را هدف قرار خواهند گرفت.در حالی که تاکنون نشانه ای از واکنش جدی کمپانی اپل به این رقبا شاهد نبوده‌ایم، سامسونگ به دنبال کاهش 60 درصدی سود نسبت به سال گذشته میلادی، تغییراتی اساسی را در پی گرفته است. افزودن سهم اسمارت فون های میان‌ رده و رده پایین‌ و همچنین تمرکز هر چه بیشتر بر نوآوری در اسمارت فون های رده بالا به عنوان سیاست اصلی سامسونگ در سال‌های آینده اعلام شده است.