Image is not available
انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور | نماینده رسمی انستیتو ایزایران
قویترین | اولین | معتبرترین
مرکز آموزش تعمیرات و نصب تخصصی بردهای الکترونیکی و ماشینهای اداری در ایران
Image is not available
آموزش تعمیرات دوربین دیجیتال
Image is not available
آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو
Image is not available
آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی
Image is not available
آموزش تعمیرات ماشینهای اداری
previous arrow
next arrow
Slider

محققان دانشگاه تگزاس تراشه‌ ساده‌ ای شامل یک مدار تولید کرده‌اند که قادر است نرخ ارسال و دریافت اطلاعات از گوشی‌هوشمند یا تبلت‌ها را تا دو برابر میزان کنونی بالا ببرد.این مدار امکان ارسال و دریافت اطلاعات را روی یک کانال و بصورت همزمان انجام می دهد.به این نوع ارتباط فول دوپلکس می گویند. به کمک این مدار می‌توان نرخ ارسال و دریافت اطلاعات را تا دو برابر میزان کنونی افزایش داد.

تراشه‌های کنونی مورد استفاده به منظور جلوگیری از اختلال و از بین رفتن داده‌ها، براساس زمان‌ بندی مشخصی به ارسال و دریافت داده‌ها می‌پردازند. زمانی که یک گوشی‌هوشمند با یک آنتن مخابراتی در حال برقراری ارتباط است, سیگنال‌ها به‌ ترتیب ارسال و دریافت می‌شوند. به طور مثال می‌توان به مکالمه‌ی دو فرد اشاره کرد که در زمان صحبت یکی، فرد مقابل سکوت می‌کند.

مدار جدید توسعه یافته در دانشگاه تگزاس، برای جلوگیری از اختلال، سیگنال‌های دریافتی را از سیگنال‌های خروجی ایزوله می‌کند. این نوع مدار که اصطلاحا سرکولاتور نام دارد به عنوان یک فیلتر بین مدار رادیویی و آنتن مورد استفاده، ایفای نقش می‌کند. یکی از ویژگی‌های مدار توسعه یافته بدست محققان دانشگاه تگزاس، استفاده نکردن از آهن‌ ربا است. سرکولاتور‌ها از جمله‌ی مهم‌ترین ماژول‌های مورد استفاده در سیستم‌‌های رادار است که لزوم استفاده از آهن ربا، امکان تلفیق این بخش از تجهیزات رادیویی را با مدار غیرممکن کرده بود.این مدار جدید به‌جای استفاده از آهن‌ربا، از یک مدار معمولی استفاده کرده است که این خود باعث پایین آمدن هزینه ها ، سایز و وزن مدار شده است.

تولید کنندگان گوشی‌های‌ هوشمند می‌توانند این مدار ۲ سانتی‌ متری را داخل محصولات خود قرار دهند و به سادگی نرخ انتقال داده‌های ارسالی و دریافتی را به دوبرابر افزایش دهند.براساس اخبار منتشر شده، می‌توان این مدار را برای کار در انواع فرکانس‌های رادیویی تنظیم کرد و نیز در تحقیقات اپراتورهای اروپایی و آمریکایی که برای یافتن راهی برای برقراری ارتباط فول دوپلکس در حال انجام است، مورد استفاده قرار داد.