ساخت تراشه‌ wireless توسط محققان دانشگاه تگزاس

محققان دانشگاه تگزاس تراشه‌ ساده‌ ای شامل یک مدار تولید کرده‌اند که قادر است نرخ ارسال و دریافت اطلاعات از گوشی‌هوشمند یا تبلت‌ها را تا دو برابر میزان کنونی بالا ببرد.این مدار امکان ارسال و دریافت اطلاعات را روی یک کانال و بصورت همزمان انجام می دهد.به این نوع ارتباط فول دوپلکس می گویند. به کمک این مدار می‌توان نرخ ارسال و دریافت اطلاعات را تا دو برابر میزان کنونی افزایش داد.

تراشه‌های کنونی مورد استفاده به منظور جلوگیری از اختلال و از بین رفتن داده‌ها، براساس زمان‌ بندی مشخصی به ارسال و دریافت داده‌ها می‌پردازند. زمانی که یک گوشی‌هوشمند با یک آنتن مخابراتی در حال برقراری ارتباط است, سیگنال‌ها به‌ ترتیب ارسال و دریافت می‌شوند. به طور مثال می‌توان به مکالمه‌ی دو فرد اشاره کرد که در زمان صحبت یکی، فرد مقابل سکوت می‌کند.

مدار جدید توسعه یافته در دانشگاه تگزاس، برای جلوگیری از اختلال، سیگنال‌های دریافتی را از سیگنال‌های خروجی ایزوله می‌کند. این نوع مدار که اصطلاحا سرکولاتور نام دارد به عنوان یک فیلتر بین مدار رادیویی و آنتن مورد استفاده، ایفای نقش می‌کند. یکی از ویژگی‌های مدار توسعه یافته بدست محققان دانشگاه تگزاس، استفاده نکردن از آهن‌ ربا است. سرکولاتور‌ها از جمله‌ی مهم‌ترین ماژول‌های مورد استفاده در سیستم‌‌های رادار است که لزوم استفاده از آهن ربا، امکان تلفیق این بخش از تجهیزات رادیویی را با مدار غیرممکن کرده بود.این مدار جدید به‌جای استفاده از آهن‌ربا، از یک مدار معمولی استفاده کرده است که این خود باعث پایین آمدن هزینه ها ، سایز و وزن مدار شده است.

تولید کنندگان گوشی‌های‌ هوشمند می‌توانند این مدار ۲ سانتی‌ متری را داخل محصولات خود قرار دهند و به سادگی نرخ انتقال داده‌های ارسالی و دریافتی را به دوبرابر افزایش دهند.براساس اخبار منتشر شده، می‌توان این مدار را برای کار در انواع فرکانس‌های رادیویی تنظیم کرد و نیز در تحقیقات اپراتورهای اروپایی و آمریکایی که برای یافتن راهی برای برقراری ارتباط فول دوپلکس در حال انجام است، مورد استفاده قرار داد.

اطلاعات تماس

 آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

اطلاعات-تماس 

مجوز فعالیت ما

لوح نمایندگی

آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ایسیو و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیرای سی یو و آموزش تعمیرات در ایسیو تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی کامپیوتر ماشین و آموزش تعمیرات و نصب کولرگازی و آموزش تعمیرات چاپگر های و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر خودرو و آموزش تعمیرات کامپیوتر ماشین و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی اسپیلت و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی در انستیتو انفورماتیک فنی کار.