Image is not available
انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور | نماینده رسمی انستیتو ایزایران
قویترین | اولین | معتبرترین
مرکز آموزش تعمیرات و نصب تخصصی بردهای الکترونیکی و ماشینهای اداری در ایران
Image is not available
آموزش تعمیرات دوربین دیجیتال
Image is not available
آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو
Image is not available
آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی
Image is not available
آموزش تعمیرات ماشینهای اداری
previous arrow
next arrow
Slider

در این روزها شرکت اپل به تازگی محصولات جدیدی را معرفی کرده و این بار علاوه بر معرفی آی پد ، آی‌ مک جدید نیز معرفی شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید از آی ‌مک جدید به صورت یک نمایشگر جداگانه و عادی نمی‌توان استفاده کرد.

شاید بارزترین ویژگی آی ‌مک جدید نمایشگر 27 اینچی رتینا با رزولوشن 5k باشد. این آی‌ مک 27 اینچی شرکت اپل امکاناتی از جمله پردازنده‌ی Core i5 اینتل، پردازنده‌ی گرافیکی AMD Radeon R9 M290X و سخت‌افزارهای دیگر دارد ، که از نظر قیمت حتی نسبت به مانیتورهای 4K موجود در بازار ارزانتر است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید از آی‌ مک اپل نمی‌توان به عنوان مانیتوری عادی استفاده کرد. این به این معنا است که حتی اگر این کامپیوتر All-in-One را به قیمت 2499 دلار خریداری کنید، باز هم نمی‌توانید یک لپ‌ تاپ را برای داشتن تصویر دوم به آن وصل کنید.

متیو پانزارینو از وبسایت TechCrunch معتقد است:

به نظر می‌رسد این ایراد به دلیل سخت ‌افزارهای سفارشی موجود در آی ‌مک اپل برای نمایشگر 5K آن است که باعث می‌شود این نمایشگر با سایر دستگاه‌هایی که می‌خواهند از آن بعنوان نمایشگر ثانویه استفاده کنند، سازگار نباشد.کمپانی اپل پیش از این نمایشگر تاندربولت را عرضه کرده که البته از سال 2011 تاکنون مدل جدیدی از آن وارد بازار نشده است. برخی معتقدند اپل فناوری 5K خود را در یک نمایشگر عادی هم به بازار عرضه خواهد کرد،که صحت این خبر مشخص نشده است.