Image is not available
انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور | نماینده رسمی انستیتو ایزایران
قویترین | اولین | معتبرترین
مرکز آموزش تعمیرات و نصب تخصصی بردهای الکترونیکی و ماشینهای اداری در ایران
Image is not available
آموزش تعمیرات دوربین دیجیتال
Image is not available
آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو
Image is not available
آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی
Image is not available
آموزش تعمیرات ماشینهای اداری
previous arrow
next arrow
Slider

با آمدن تراشه‌های سری Core M شرکت اینتل، بستر برای تولید انواع نوت بوک‌‌ های باریک فراهم شده است. شرکت اچ‌ پی جدید ترین نوت بوک خود را با بهره‌ گیری از تراشه‌ی سری Core M و با ضخامتی برابر ۱۵.۷ میلی‌متر معرفی کرد. که نوت‌ بوک الایت‌ بوک فولیو ۱۰۲۰ نام دارد.
اچ‌ پی، نوت‌ بوک الایت بوک فولیو ۱۰۲۰ را سال آینده میلادی در دو نسخه‌ استاندارد با وزن ۱.۲ کیلوگرم و نسخه‌ اسپشیال با یک کیلوگرم وزن وارد بازار خواهد کرد. هر دو مدل وزن پایینی دارند و بسیار باریک هستند، اما با مقایسه نسخه‌ اسپشیال و استاندارد می‌توان به این نتیجه رسید که با کاهش ۲۰۰ گرمی وزن این نوت‌ بوک، تفاوت قابل ملاحظه ای در وزن آن دارد.
ولی هر دو نوت‌ بوک از طراحی یکسانی برخوردارند. شرکت اچ‌ پی برای ساخت قسمت پشتی مانتیور و همچنین پوشش سطح درونی که کی بورد و تاچ‌ پد را در آن جای دارند، از ترکیب منیزیوم و لیتیوم استفاده کرده است. برای ساخت قسمت زیرین نوت‌ بوک از کربن استفاده شده است. از نظر استحکام و مقاومت در برابر انواع ضربات، این نوت‌ بوک موفق به دریافت گواهی نظامی MIL-STD-810G شده که متضمن مقاومت بالای آن در برابر انواع ضربات، شوک‌های وارد شده و سایر خطرات است. با توجه به بهره‌ گیری از پردازنده‌های سری Core M، شرکت اچ‌ پی این نوت بوک را بدون تعبیه فن طراحی کرده است. عدم وجود فن در این نوت‌ بوک، نشان از بی صدا بودن این محصول است.
الایت‌ بوک فولیو ۱۰۲۰ در نسخه‌ اسپشیال صفحه‌ نمایشی ۱۲.۵ اینچی با رزولوشن ۲٫۵۶۰ در ۱٫۴۴۰ پیکسل دارد در نسخه‌ معمولی از همین صفحه‌ نمایش با رزولوشن فول اچ‌ دیبهره برده است. هر دو نسخه را می‌توان با استفاده از صفحه‌ نمایش لمسی سفارش داد. شاید از دلایل اصلی برای کاهش وزن این نوت بوک، نداشتن صفحه‌ نمایش لمسی بصورت پیش‌فرض روی تمامی نسخه‌ها باشد. صفحه‌ نمایش لمسی در مقایسه با صفحه‌ نمایش معمولی وزن بیشتری دارد.
کمپانی اچ‌ پی هنوز درباره قیمت این نوت‌ بوک خبری نداده، اما نسخه‌ استاندارد این نوت‌ بوک از ماه فوریه وارد بازار خواهد شد. نسخه‌ مخصوص نیز در آوریل در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. از دلایل اصلی عرضه‌ این محصول در زمان‌های پیش‌ بینی شده، عدم عرضه‌ تراشه‌های vPro Core M شرکت اینتل است که احتمالا پیش از عرضه‌ نوت‌ بوک‌های اچ‌ پی در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت.