Image is not available
انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور | نماینده رسمی انستیتو ایزایران
قویترین | اولین | معتبرترین
مرکز آموزش تعمیرات و نصب تخصصی بردهای الکترونیکی و ماشینهای اداری در ایران
Image is not available
آموزش تعمیرات دوربین دیجیتال
Image is not available
آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو
Image is not available
آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی
Image is not available
آموزش تعمیرات ماشینهای اداری
previous arrow
next arrow
Slider

 شرکت Zotac چندین سال است که سیستم‌های جمع و جور کامپیوتری را در قالب جعبه‌های خوش ‌ساخت ارائه می‌کند اما مدت زیادی از روی آوردن این سازنده به ویندوز 8.1 نمی گذرد. حالا این شرکت از Box-PC جدید خود با نام    ZBOX B1320 پرده برداشته که دارای پردازنده‌ی کم ‌مصرفشرکت Celeron  اینتل است و آخرین ورژن سیستم‌عامل ویندوز را اجرا می‌کند.

این دستگاه پردازنده‌ ای Intel Celeron 2957U استفاده می‌کند که یک دو هسته‌ ای با نهایت توان 1.4 گیگاهرتز محسوب می شود.بربه همین دلیل متوجه می شویم که پردازنده گرافیکی این باکس نیز از نوع Intel HD خواهد بود. این سیستم بصورت پیش فرض 2 گیگابایت رم دارد در حالی که گفته می‌شود توانایی پشتیبانی افزایش تا ۱۶گیگابایت برای آن پیش‌ بینی شده است. ZBOX B1320 برای حافظه‌ ذخیره‌سازی بر یک mSATA با ظرفیت ۶۴گیگابایت متکی بوده اما ورودی درایو 2.5 اینچی امکان ارتقای این ظرفیت به اندازه‌ مورد نیاز را برای کاربر فراهم می‌کند. به  طور حتم امکان اجرای بازی‌های AAA بر روی این باکس وجود ندارد اما قدرت سخت‌افزاری آن در حدی متناسب است که بتوانید کارهای کامپیوتری روزمره خود را به آن بسپارید. همه‌ این ها در شرایطی معیار خواهد بود که شما  باکسی که مجهز به سیستم‌عامل ویندوزرا نیاز داشته باشید.

Zotad هم‌اکنون باکس‌های ZBOX را بصورت کامل در موجودی خود دارد که آخرین مورد آن‌ها Nano D518  نام دارد کهقبلا آن را رونمایی کرده است. البته این دستگاه از یک چیپ Freescale ARM برخوردار است و به اندروید 4.3 مجهز شده بود. بنابراین در صورتی که نیازهای شما چیزی فراتر از توانایی‌های اندروید یا Chrome OS  است، ZBOX B1320 می‌تواند انتخاب مناسب تان باشد.تصمیم برای روی آوردن به ویندوز 8.1 در حالی که مدت زیادی از پیشتاز بودن آن باقی نمانده اندکی عجیب به نظر می‌رسد. انتظار می‌رود بزودی شرکت مایکروسافت ویندوز 9 را بصورت رسمی معرفی کند که اطلاعات مربوط به آن از دفتر چین خود این شرکت منتشرشده است. این نسخه که نام رمز Windows Threshold یا ویندوز آستانه است،طوری توسعه یافته که بسیاری از مشکلات وایرادهای کاربران در خصوص ویندوز 8 را رفع کند. با در نظر گرفتن این مساله که همچنان جزئیات و مشخصات مربوط به Windows 9 نا معلوم مانده، امکان بروزرسانی این باکس برایمان مبهم است.